Bulut Sunucular Artık Daha Güçlü

Anında aktivasyon, gelişmiş kontrol paneli ile yenilenen cloud sunucularımızı deneyin.


SSD Disk

Tüm sistemlerimiz SSD disk kullanmaktadır. Raid10 SSD Disk altyapısı ile maksimum performans sağlamaktayız.

E5 Xeon İşlemci

Dell marka sunucular üzerinde yeni işlemci serisi olan E5 model çift işlemciler kullanmaktayız.

Uzman Kurulum

Sunucunuz basit bir şablon ile kurulmaz uzman ekibimiz tarafından ücretsiz olarak tüm ayarları yapılarak size teslim edilir, siz kurulum detaylarıyla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Bellek İşlemci Disk Trafik
2 GB 2 Core 40 GB SSD 3 TB

110.00 TL / Ay

Satın Al
4 GB 2 Core 60 GB SSD 4 TB

160.00 TL / Ay

Satın Al
8 GB 4 Core 80 GB SSD 5 TB

320.00 TL / Ay

Satın Al
Daha yüksek bir pakete mi ihtiyacın var? +90 0858 885 0427 telefon numarasından bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Güncel İşletim Sistemleri

Sanal sunucu kurulum sırasında seçebileceğiniz onlarca güncel linux ve windows işletim sistemleri bulunmaktadır.

Debian Cloud
CentOS Cloud
Ubuntu Cloud

Fedora Cloud
Windows Cloud
cPanel/WHM Cloud

Altyapını Güçlü Oluştur


Size Özel Kaynaklar

Sanal sunucularımızda, müşterilerimizin veri güvenliği ve performans alabilmesi için kaynaklar paylaşılmaz %100 kendisine ayrılır.

Proaktif İzleme

Ana sistemlerimiz teknik ekibimiz tarafından izlenmekte, kaynak yetersizliği gibi durumlarda size haber vermektedir.

VMware Altyapısı

Internet hattımız dışarıdan gelen saldırılara karşı korumalıdır. Oluşabilecek tehditleri, firewall cihazımız önlemektedir.

Ek Yedekleme

Kurulum hizmeti sırasında ek yedekleme hizmeti satın alarak verilerinizin ayrı bir ortamda yedeklenmesini sağlayabilirsiniz.


Sık Sorulan Sorular


Neden Sanal Sunucu seçmeliyim?

İhtiyacınız olan kaynak gereksinimleri fiziksel sunucu seçiminde önemlidir.Kaynakların yükseltimesi fiziksel sunucularda zordur. Sanal sunucularda, esnek yapı sayesinde istediğiniz an ram,cpu veya disk kaynaklarınızı yükseltebilirsiniz. Performans olarak aynı, fiyatta avantaj sağlamaktadır.

Sanal Sunucular güvenilir mi?

Evet. Çünkü sanal sunucular aynı fiziksel sunucular gibi satın aldığınız kaynak kadarını size izole eder. Böylece diğer müşteri veya sistemlerden bağımsız çalışır. Bu nedenle sunucu seviyesinde herhangi bir güvenlik sorunu yaşamazsınız. Ayrıca fiziksel sunucularda yaşanması olası disk sorunlarını sanal sunuclarda yaşama riski daha düşüktür. Çünkü sanal sunucuların disk yapıları özel disk ünitelerinde yedekli olarak sağlanmaktadır

Kontrol paneli nasıl satın alabilirim? (cPanel, Plesk, Maestropanel vs.)

Sanal sunuculara kontrol panelini sitemizdeki lisanslar bölümünden satın alabilirsiniz. Talep ettiğiniz taktirde kontrol paneliniz tarafımızca kurulup anahtar teslim sağlanabilmektedir. Ayrıca yeni yapımızda sanal sunucu kurulum aşamasında talep ettiğiniz kontrol paneli var ise sistem otomatik kurup size teslim edecektir.Paneller hakkında detaylı bilgiyi panel üreticilerin web sitesinden inceleyebilirsiniz.

Taşıma işlemlerinde yardımcı oluyor musunuz?

Evet. Webadam ekibi olarak hizmetlerinizi taşımanızda yardımcı olmaktayız. Bizden hizmet aldıktan sonra eski firmanızdaki gerekli bilgileri tarafımıza ilettikten sonra tüm taşıma sürecinizi ücretsiz biz yönetmekteyiz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi almak için destek @ web adam.com adresine mail atabilirsiniz.

Bana ayrılan kaynakları garanti ediyor musunuz?

Evet. Webadam'ın sağladığı sanal sunucularda satın aldığınız kaynaklar size %100 olarak ayrılır. Örneğin 2 GB Bellek, 2 Core İşlemci ve 100 GB Disk'li bir sanal sunucu satın aldığınızda bu kaynakları tamamen size aittir. Farklı bir hizmet sizin kaynağınıza müdahale edemez veya siz bu kaynağın üzerine çıkamazsınız. Daha fazla kaynak gereksiniminiz olduğunda bir üst sanal sunucu paketlerimizden birine geçiş yapmanız gerekir.

Uzun süreli kiralamalarda herhangi bir indirim var mı?

Evet. Sanal sunucu satın alma sırasında seçeceğiniz ödeme periyoduna göre indirimler alabilmektesiniz. Örneğin yıllık alımlarda 2 ay indirimli olmaktadır. Daha yüksek süreli kiralamalar için satış ekibimize ulaşarak proje fiyatı talep edebilirsiniz.

Ödeme methodlarınız nedir?

Kredi kartı, Banka Havalesi veya Paypal ile ödemelerinizi bize ulaştırabilirsiniz. Uluslararası müşterilerimiz için Paypal ödeme methodunu önermekteyiz.

Ekstra IP adresi alabilir miyim?

Evet. Standart olarak sanal sunucu aldığınızda bir adet IPv4 ip adresi almaktasınız. Talep ettiğiniz taktirde satın alma sırasında veya satın aldıktan sonra ekstra ip adresi talep edebilirsiniz. Her ekstra IP adresi aylık $3 olarak ücretlendirilmektedir.

Sanal sunucu altyapınız nedir?

Esnek, güvenilir ve yüksek performans alınabilen vMware sanallaştırma altyapısını kullanmaktayız. Böylece sitemiz üzerinden aldığınız sanal sunucular anında size teslim edilmekte ve üst paketlere geçişleri tek tıkla yapabilirsiniz.

Sanal sunucularınızda erişilebilirlik garantisi nedir?

Webadam sanal sunucu altyapılarında %99 erişilebilirlik garantisi vermektedir.

Sanal sunucumu nasıl iptal edebilirim?

Kontrol panelinizden iptal talebi verebilir veya bu konu ile ilgili info@webadam.com adresine mail atabilirsiniz.

Altyapınızı düşünmeyin.
Çünkü bu bizim işimiz!

Webadam ekibi, müşterilerine yardım ve rehberlik eder. Ayrıca sistemlerinizi bize taşımanızda yardımcı olur. Ekibimiz sadece sisteminizi bize taşımakla kalmaz proaktif öneriler sunar. Böylece sisteminizin daha stabil çalışmasını sağlar. Kontrol paneli, mail veya telefon üzerinden bize sorularınızı her zaman iletebilirsiniz.

Profesyonel teknik ekibimiz çözüm için her zaman yanınızdadır.

2009'dan itibaren 19,974 müşterimize hizmet veriyoruz!

Limitsiz Disk Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

Mevcut sistem kaynakları imkan verdiği ölçüde disk kullanımlarınızı sınırlamıyor veya sitenizin otomasyon sistemi tarafından otomatik olarak askıya alınmasını istemiyoruz. Bu bağlamda hosting alanınızı sunucunun toplam kullanılabilir disk kapasitesi dahilinde ve genel kullanım koşullarında belirtildiği üzere iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tüm sunucu kaynaklarını periyodik olarak kontrol ediyor ve 5 GB üzerindeki disk kullanımlarını öncelikli olarak inceliyoruz. Kural dışı uygulamalar için kullanıcılarımızı bilgilendirerek olumsuz koşulları ortadan kaldırmalarını rica ediyoruz.

Limitsiz Trafik Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

Trafiğinizi kısıtlayarak sitenizin en yoğun olduğu zamanlarda beklenmedik şekilde otomasyon sistemi tarafından askıya alınmasını istemiyoruz. Bu bağlamda toplam trafik kaynakları imkan verdiği ölçüde ve genel kullanım koşullarında belirtildiği üzere iyi niyetli kullanım esasına dayalı olarak site trafiğinizdeki anlık artışlar için herhangi bir kısıtlama yapmıyoruz. Trafik artışlarının süreklilik arz ettiği durumlarda ise kullanıcılarımızı ek trafik kaynaklarına, CDN kullanımına veya artan site ihtiyaçlarına daha verimli biçimde cevap verebilecek olan diğer paketlere yönlendiriyoruz.

İyi niyetli kullanım esaslarını aşan web siteleri için herhangi bir ek faturalandırma işlemi uygulamıyoruz ancak teknik ekibimiz diğer kullanıcılarımızın kesintisiz olarak site yayınlarına devam edebilmeleri için bu tür web sitelerinin bağlantı hızlarında veya CPU tüketimlerinde geçici düzenlemeler yapabilir.

Limitsiz MySQL Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

MySQL kullanımları web sitesinin toplam CPU tüketimi dahilinde değerlendirilmektedir. Aynı sunucuyu paylaşan diğer sitelere zarar verme ihtimali bulunan durumlarda paket kullanımı kontrollü olarak askıya alınabilir.

Limitsiz Site Barındırma

Tüm bayi paketleri için maksimum CPU tüketim oranı %20'dir. Site başına kaynak tüketimi toplam sunucu kaynaklarının %1'ini geçemez.

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

E-Posta Kotası

Her bir e-posta hesabı için maksimum posta kutusu boyutu 250 MB'dır.

Paylaşımlı & Atanmış CPU Kullanımı

Web hosting paketi yapılandırmalarımızın öncelikli amacı tüm kullanıcılarımızın web sitelerinin maksimum verimlilikte çalışmalarını sağlamaktır.

CPU kullanımı bir CPU çekirdeğinin (2 Ghz) %25'i (0.5 GHz) kadardır. Paylaşımlı kullanımlarda %3'ten fazla kaynak tüketen bir işleme en fazla 90 saniye için izin verilmektedir. Uzun süreli CPU kaynağı gerektiren durumlar için ek kaynak satın alınması önerilmektedir. Aksi durumlarda aynı CPU'yu paylaşan diğer kullanıcıların herhangi bir sorun yaşamamaları adına kullanım limiti geçici olarak düşürülebilir.